Хакасияда спортча тiлег кӧрiмнiң марығлары тоозыл парды.

Спорт Хакасияда
8 октября 2018 г. в 16:50
Интернеттегi пос сом

6-7 октябрь кӱннерiнде Саяногорскта республика синде «Алтын кӱскӱ» тiп спортча тiлег марығлары тоозыл пардылар.

Араласчылар саны 200-че кiзi полған.

Салтарлар:

Хызыҷахтар 10 час:

1 орында  - Анастасия Моисеева (Саяногорск)

2 орында  - Злата Родина (Минсуғ)

3 орында  - Алена Новокшанова (Саяногорск)

Оолахтар 10 час:

1 орында  - Иван Макеев (Саяногорск)

2 орында  - Михаил Черноусов (Саяногорск)

3 орында  - Семен Салтанов (Саяногорск)

Хызыҷахтар 11 час:

1 орында  - Виталина Салтанова (Саяногорск)

2 орында  - Виктория Фролова (Саяногорск) 

3 орында  - Екатерина Савченко (Саяногорск)

Оолахтар 11 час:

1 орында  - Никита Анучин (Ағбан-пилтiрi аймағы)

2 орында  - Святослав Боровик (Минсуғ)

3 орында  - Иван Жданов (Минсуғ)

Хыстар 12 час:

1 орында  - Полина Овчинникова (Шушенское)

2 орында  - Ксения Никольская (Саяногорск)

3 орында  - Виктория Рыськова (Минсуғ)

Ооллар 12 час:

1 орында  - Никита Комаров (Минсуғ)

2 орында  - Александр Лещёв (Каратуз)

3 орында  - Максим Лихачев (Ағбан)

Хыстар 13 час:

1 орында  - Мария Павлова (Ағбан)

2 орында  - Елизавета Гиманова (Ағбан)

3 орында  - Алина Богданова (Ағбан)

Ооллар 13 час:

1 орында  - Артем Букин (Минсуғ)

2 орында  - Игорь Пятин (Ағбан)

3 орында  - Дмитрий Посталюк (Ағбан)

Хыстар 14 час:

1 орында  - Анастасия Соколова (Саяногорск)

2 орында  - Кира Дорошенкова (Саяногорск)

3 орында  - Диана Пестова (Саяногорск)

Ооллар 14 час:

1 орында  - Семен Книс (Ағбан)

2 орында  - Алексей Захаров (Бейский район)

3 орында  - Николай Поляков (Саяногорск)

Хыстар 16 час:

1 орында  - Ульяна Южанова (Ағбан)

2 орында  - Елизавета Кочеткова (Ағбан)

3 орында  - Диана Зайцева (Саяногорск)

Ооллар 16 час:

1 орында  - Матвей Долгов (Минсуғ)

2 орында  - Иван Русановский (Бейский район)

3 орында  - Иван Катаев (Ағбан-пилтiрi аймағы)

Хыстар 18 час:

1 орында  - Екатерина Соколова (Минсуғ)

2 орында  - Любовь Черноусова (Ағбан)

3 орында  - Наталья Чанкова (Саяногорск)

Ооллар 18 час:

1 орында  - Владимир Баумгертнер (Ағбан)

2 орында  - Денис Самсыгин (Ағбан)

3 орында  - Алексей Безбородов (Саяногорск)

Хыстар 20 час:

1 орында  - Софья Богданова (Хызылчар крайы)

Ооллар 20 час:

1 орында  - Александр Пензин (Хызылчар крайы)

2 орында  - Николай Милорадов (Ағбан)

3 орында  - Максим Сербигешев (Ағбан)

Ипчiлер:

1 орында  - Елена Гетт (Ағбан)

2 орында  - Татьяна Ширнина (Минсуғ)

3 орында  - Ксения Чалкина (Саяногорск)

Иреннер:

1 орында  - Александр Гетт (Ағбан)

2 орында  - Дмитирй Степанидин (Ағбан-пилтiрi аймағы)

3 орында  - Виктор Ширнин (Минсуғ)

Ипчiлер-ветераннар:

1 орында  - Надежда Черноусова (Саяногорск)

2 орында  - Галина Жидкова (Саяногорск)

3 орында  - Татьяна Богомолова (Саяногорск)

Иреннер-ветераннар:

1 орында  - Сергей Коростелев (Саяногорск)

2 орында  - Сергей Рябцев (Каратуз)

3 орында  - Сергей Райт (Ағбан)